O nás

renata prokešová

jednatelka

Vystudovala jsem ekonomii na Ekonomické univerzitě v Bratislavě. Své nabyté vědomosti jsem pak rozvíjela celých 15 let ve finančním řízení strojírenské firmy.

Po letech práce s čísly jsem pocítila potřebu začít více pracovat s lidmi a naučit se něco nového. Rekvalifikovala jsem se proto na personalistku a přijala nabídku pracovat pro Moraviapress a.s. Břeclav. Ve snaze být firmě co nejvíce prospěšná jsem se vypracovala na pozici jednatelky společnosti a současně finanční a personální manažerky. Podařilo se mi tedy skvěle na několik let propojit obě různorodé oblasti – finanční a personální řízení, čísla a vztahy, analytické a měkké dovednosti.

Můj zájem však stále více směřoval k řízení lidských zdrojů, k budování týmů, posilování vztahů a motivace zaměstnanců.

V roce 2020 jsem v sobě objevila touhu postavit se na vlastní nohy a využít všechny načerpané zkušenosti jako podnikatelka. Založila jsem s kolegyní Evou Hoškovou projekt Profesí žena zaměřený na pomoc ženám najít jejich vlastní kariérní cestu, realizovat se a skloubit rodinný a pracovní život.

Od té doby také pomáhám firmám vzdělávat zaměstnance v měkkých a manažerských dovednostech, pomáhám zvyšovat jejich motivaci a efektivitu jejich týmů. Oblast vzdělávání dospělých a lektorská činnost mě velmi baví a naplňuje. Je to práce snů, při které potkávám zajímavé klienty, společně se kterými se neustále posouvám vpřed.

Od roku 2023 jsem certifikovanou lektorkou age managementu a profesní seniority. Díky tomu mohu nabízet podporu firmám v jejich personálním řízení s ohledem na věk a různé životné fáze zaměstnanců. Jsem spolumajitelkou společnosti Work Ability CZ.

Mám ráda lidi, kteří si umí jít za svým snem. Mám ráda procházky se psem časně zrána. Mám ráda četbu, cestování a přírodu.

Renata o nas jpg
DSC09734 Enhanced NR scaled jpg
Renata o nas 2 jpg
YEE00890 Enhanced NR scaled jpg
DSC09835 Enhanced NR scaled jpg
DSC00379 Enhanced NR scaled jpg

Marcela chochlíková

jednatelka

Vždy mě naplňovalo pomáhat k růstu ostatním lidem. Proto jsem nejdříve pracovala dlouhou dobu ve školství jako učitelka a později jako ředitelka. Zde jsem měla možnost naplno využít svou kreativitu a vynalézavost, schopnost motivovat a vést lidi a  předávat znalosti. 

Další část svého profesního života jsem strávila v sociální sféře. Během působení v pozici regionální ředitelky v neziskové organizaci SOS dětské vesničky jsem zkvalitňovala své sociální dovednosti. Vyjednávání, hledání řešení výhodného pro obě strany, empatie, naslouchání, ochota ke kompromisu a vhodný způsob komunikace byly každodenní náplní mé práce. 

Velmi obohacující pracovní a životní zkušenost jsem následně získala vedením přímo řízené příspěvkové organizace Ministerstva práce a sociálních věcí. Síla každodenní blízkosti s handicapovanými klienty, jejich životními osudy a energií, se kterou se vyrovnávají se svým doživotním postižením, je nepřenositelná. 

Všechny své životní zkušenosti jsem ochotná a schopná předávat všem, kteří o ně mají zájem.

Jsem mediátorkou, školitelkou a poradkyní v oblasti komunikace, vztahů a řešení konfliktů, certifikovanou lektorkou finského programu Profesní seniorita, certifikovanou auditorkou a poradkyní v oblasti age managementu.

Volný čas ráda trávím četbou, turistikou (pěší i cyklo) a poznáváním nových míst. Radost mi dělá práce na zahradě jakéhokoliv druhu.

RENATA & MARCELA

o nás obou

Společný příběh kolegyň, jednatelek společnosti, Renaty a Marcely započal pondělkem 1. září 1974 pravděpodobně někdy kolem deváté hodiny dopoledne … 

V tomto čase obě děvčátka zasedla do společné školní lavice jako novopečené prvňačky. 

Ve společné lavici to spolu táhly celých osm let povinné školní docházky. Byly nerozlučnou dvojicí nejen ve škole, ale také mimo ni. Podporovaly se, měly společné zájmy, fajn spolužáky a spoustu času se prosmály nad svými výmysly a kreativitou. 

Střední a následně vysoká škola je od sebe částečně oddělila. Marcela studovala v Hradci Králové Pedagogickou fakultu, Renata se věnovala studiu ekonomie na Ekonomické univerzitě v Bratislavě. V rámci možností spolu stále udržovaly kontakt. Nejinak tomu bylo i v období jejich pracovního života.

Zlomovým okamžikem se stal opět jeden zářijový den, tentokrát roku 2023. Setkaly se na kurzu autorizovaných lektorů finské metody Profesní seniorita a následně na dalších autorizačních kurzech uceleného programu Age managementu. Bez dlouhého otálení navázaly na své léty prověřené přátelství a do konce roku 2023 se staly společnicemi v obchodní společnosti Work Ability CZ s.r.o. 

Renata Marcela o nas jpg